HomeŽivotní stylTěmito tradicemi ze SSSR dnes všichni mladí lidé pohrdají - to jim...

Těmito tradicemi ze SSSR dnes všichni mladí lidé pohrdají – to jim připadá hrozné

Net připomněl rodinné tradice, které byly běžné v sovětských dobách, ale pro dnešní mládež nejsou aktuální.

Uzavřít manželství co nejdříve

V sovětské éře bylo soužití ženy a muže bez oficiálního sňatku považováno za nepřijatelné.Mladé páry se nesměly před svatbou scházet, chodit ruku v ruce nebo spolu trávit noci.To vedlo k tomu, že partneři spíše registrovali manželství, než aby se podrobněji poznali.

Soužití s milencem společně s rodiči

V SSSR byla bytová otázka mimořádně akutní.Protože neexistovalo soukromé vlastnictví, muselo mnoho rodin bydlet u rodičů nebo v komunálních centrech.Nyní se mladé páry zpravidla snaží od rodičů odloučit a pronajmout si vlastní bydlení.

Vzdělávání dětí s páskou

V SSSR se k výchově dětí přistupovalo přísně a používaly se fyzické tresty v podobě pásku nebo výprasku.Moderní rodiče se obracejí k mírnějším výchovným metodám a snaží se vyhnout fyzickému působení na děti.

Samostatná péče o starší rodiče

V sovětských dobách bylo považováno za hanbu nepostarat se o staré rodiče a umístit je do domova důchodců.Dnes existují různé možnosti péče o seniory a rozhodnutí o bydlení rodičů se určuje podle okolností a možností rodiny.

Pořádejte rozsáhlé hostiny

Sovětské hostiny byly rozsáhlé, s příbuznými a obrovským množstvím domácích jídel.Dnešní mladí lidé mají tendenci pořádat střídmější a neformálnější setkání s příbuznými a přáteli, píše Marie Claire.

Dříve web připomněl moudrý výrok Omara Chajjáma.

Mezitím odborníci dospěli k nečekanému závěru, která limonáda je vlastně zdraví škodlivější – s cukrem nebo bez něj.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Podle mě jsou tyto tradice z doby SSSR opravdu zastaralé a nedokážu si představit, že by dnešní mládež chtěla žít podobným způsobem. Je fajn, že se věci mění a lidé mají možnost žít podle svých vlastních představ a hodnot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten