Home Recepty Tento originální recept nahrazuje klasiku: připravte si na Silvestra olivír, od kterého...

Tento originální recept nahrazuje klasiku: připravte si na Silvestra olivír, od kterého se vaši hosté nebudou moci odtrhnout

1

Hostitelky už začínají hledat recepty na novoroční saláty, kterými by překvapily své hosty.Olesya Voronova, foodblogerka z Permu a matka dvou dětí, v rozhovoru s portálem ‚Pozor, zprávy!‘ prozradila ingredience a způsob přípravy originálního pokrmu.

‚Chci se s vámi podělit o chutný a originální recept na Olivier s kuřecím masem a jablky.Tato verze oblíbeného novoročního salátu si vás určitě získá svou jemnou chutí a neobvyklou kombinací surovin,‘ říká kuchařka.

K přípravě tohoto salátu budete potřebovat: 1:

– 500 g kuřecích řízků;
– 4-5 brambor;
– 3 jablka;
– 200 g nakládaných okurek;
– 200 g hrášku;
– 2-3 mrkve;
– 3-4 vejce;
– 200 g majonézy;
– sůl a pepř podle chuti.

Jablko dodá sladkost a svěžest.

Foto: pxhere.com.

Jak vařit

  1. Nejprve si připravíme kuřecí řízek.Mělo by být křehké a šťavnaté.Za tímto účelem nakrájejte filet na malé kousky a osmažte ho na pánvi s rostlinným olejem do zlatavé kůrčičky.Podle chuti osolíme a opepříme.
  2. Dále uvařte brambory a mrkev do měkka.Měly by být měkké, ale ne rozvařené.Nechte je vychladnout a nakrájejte je na kostičky.
  3. Dalším krokem je nakrájení jablek a okurek.Je lepší zvolit kyselá jablka, která dodají salátu svěžest a trochu kyselosti.Okurky nakrájejte na malé kostičky.
  4. Uvařte vejce natvrdo a nakrájejte je na kostičky.Hrášek můžete použít buď čerstvý, nebo konzervovaný.
  5. Nyní jsou všechny ingredience připraveny, zbývá je jen smíchat dohromady.Ve velké míse smíchejte brambory, mrkev, jablka, okurky, kuřecí maso, vejce a hrášek.Podle chuti osolte a opepřete.
  6. Přidejte majonézu a salát jemně promíchejte, aby se všechny ingredience rovnoměrně nasákly zálivkou.

‚Olivier‘ s kuřecím masem a jablky je připraven k podávání.Nezapomeňte se o recept podělit se svými blízkými!‘ – říká Voronova.

Již dříve byl odhalen recept na dokonalý mannikin s persimony.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version