Home Životní styl Tento prostředek zachrání zelí a zvýší výnosy: agronomové odhalili tajemství

Tento prostředek zachrání zelí a zvýší výnosy: agronomové odhalili tajemství

2

Tmavé a suché listy zelí jsou častým problémem a potýká se s ním mnoho dačických pěstitelů.Jde o to, že rostlina je nemocná vrcholovou hnilobou, kterou způsobuje nedostatek vápníku v půdě.Čím silnější je nedostatek, tím více je postižených listů.Zde je návod, jak se jí vyhnout.

Nejdůležitější je neustále hnojit půdu.Za tímto účelem zalévejte rostlinu dusičnanem vápenatým.Připravte si roztok 10 gramů hnojiva na 10 litrů vody.

Důležitá je také zálivka.Kapusta má ráda vláhu, proto by se v období sucha měla zalévat každé dva dny minimálně 5 litry na keř.Pokud jsou zamračené dny, lze zálivku omezit na jedenkrát týdně.Je důležité, aby nedošlo k erozi půdy kolem kořenů.To může vést k úhynu rostliny, uvádí portál ‚Tut news‘.

Již dříve vyšlo najevo, jak bezpečně přesadit růži.

2 COMMENTS

  1. Tento návod je skvělý! Věřím, že správná péče o půdu a pravidelná zálivka jsou klíčové pro zdravé rostliny. Určitě ho vyzkouším ve své zelinářské zahradě.

  2. Tento postředek zachrání zelí a zvýší výnosy. Jsem ráda, že agronomové odhalili toto tajemství. Díky návodu a doporučením v článku se dačičtí pěstitelé mohou vyhnout problému s vrcholovou hnilobou a mít zdravé rostliny. Je skvělé, že se odborníci snaží pomoci zlepšit úrodu zelí!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version