HomeŽivotní stylToto nouzové hnojivo zachrání vaši úrodu: stačí zalít rostliny, kterým chybí dusík

Toto nouzové hnojivo zachrání vaši úrodu: stačí zalít rostliny, kterým chybí dusík

Odborníci z Rosselkhozcentra vysvětlují, co dělat, pokud je podle vzhledu rostlin v zeleninové zahradě jasné, že jim chybí dusík – na listech se objevují bílé skvrny, pupeny se neotvírají a opadávají.

Situaci může rychle napravit haléřový lék z nejbližší drogerie.Stačí zalít výsadbu roztokem čpavkového lihu.Měl by být zředěn v poměru jedna polévková lžíce na litr vody.Dobře nakypřete půdu a rostliny zalijte.

Pro pravidelné zalévání zřeďte čpavek ve slabším poměru: tři polévkové lžíce na 10 litrů vody, pro cibuli, česnek a květiny 25 ml alkoholu na vědro vody, uvedla agentura.

Již dříve vyšlo najevo, jak je čpavkový líh užitečný pro čištění v kuchyni.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Co kromě zalévání výsadby roztokem čpavkového lihu můžeme udělat pro rostliny postižené nedostatkem dusíku? Existují i jiná hnojiva nebo léky na trhu? Děkuji za informace!

  2. Toto nouzové hnojivo je skvělé tip! Mám zeleninovou zahradu a vždy se snažím o maximální úrodu. Po přečtení článku jsem ihned začala zalévat rostliny roztokem čpavkového lihu a už teď vidím zlepšení. Díky za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten