HomeŽivotní stylTři základní pravidla při nákupu bot: kluzká podrážka je nepřítel číslo jedna

Tři základní pravidla při nákupu bot: kluzká podrážka je nepřítel číslo jedna

Při nákupu nových bot málokdy přemýšlíme o tom, zda nebudou kluzké.A koneckonců je tato otázka důležitá zejména v zimě, kdy je venku led a vlhko.Ptát se na radu prodavačů v obchodech s obuví nemá smysl – potřebují zboží prodat.Spoléhejme se tedy sami na sebe, vyzbrojeni znalostmi o vlastnostech obuvi.

Vezměte si své oblíbené boty nebo polobotky a pečlivě si prohlédněte podrážku.Pokud je vyrobena z naprosto hladkého materiálu, na kterém nenajdete žádný hrbol, výstupek nebo jiný prvek, který by hladkost porušoval – koupi raději odmítněte.

Takový pár určitě uklouzne a hrozí, že spadnete a zraníte se.Mnohem bezpečnější je obuv s podrážkou z drážkované pryže nebo termoplastického elastomeru.

Před nákupem obuvi zkontrolujte pružnost podrážky.

Foto: antoni shkraba/pexels.com.

Vyžádejte si také informace výrobce o teplotě, při které se doporučuje tento pár obuvi nosit: pokud není určen do mrazu, určitě v chladu ztvrdne a přestane se ohýbat, a bude tedy nebezpečný pro vaše nohy.

Poslední rada – ohněte botu a podívejte se, jak dobře se její podrážka ohýbá.Čím pružnější je podrážka boty – tím lepší trakci budete mít na zemi.

A už jsme vám řekli, jaké svrchní oblečení místo otravných péřových bund můžete na zimu zvolit.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten