HomeReceptyUdělejte si pizzu na pánvi k snídani: celá rodina si ji zamiluje

Udělejte si pizzu na pánvi k snídani: celá rodina si ji zamiluje

Pokud chcete domácí pizzu a nechcete si zahrávat s troubou, můžete tento pokrm připravit na pánvi.Na zálivky se hodí jakékoliv výrobky.Například šunka, maso, karbonád nebo slanina.

Na přípravu šesti porcí budete potřebovat: 200 mililitrů vody, čtyři gramy sušeného droždí, lžičku cukru, půl lžičky soli. 135 gramů pšeničné mouky, lžičku olivového oleje, lžičku semolinové mouky (hrubě mleté z tvrdé pšenice), 90 mililitrů omáčky na pizzu, 60 gramů sýra mozzarella na pizzu, 40 gramů salámu a zelenou bazalku podle chuti.

  1. Připravte těsto.K tomu ve velké míse smíchejte vodu, sušené droždí, cukr a sůl.Počkejte několik minut, než se droždí aktivuje.Poté přidejte pšeničnou mouku, olivový olej a všechny ingredience dobře promíchejte do hladka.Těsto položte na stůl vysypaný semolinovou moukou a hněťte ho pět minut, dokud nebude hladké a pružné.
  2. Rozdělte těsto na dvě stejné části a každou rozválejte do kulatého tvaru o tloušťce asi půl centimetru.
  3. Rozpalte pánev na středním ohni a položte na ni jednu z vytvarovaných pizz.Opékejte ji dvě až tři minuty, dokud není kůrka zespodu zlatavá.
  4. Otočte pizzu a potřete již opečenou stranu rajčatovou omáčkou.Navrch naaranžujte mozzarellu a salám.Podle chuti posypte čerstvou bazalkou.
  5. Přikryjte pánev pokličkou a pizzu pečte na středním ohni asi pět až sedm minut, dokud se sýr nezačne rozpouštět.
  6. Pokrm podávejte horký, nakrájený na porce.

Pizza na pánvi je vhodná pro ty, kteří se nechtějí trápit s troubou.

Foto: freepik.com/mrsiraphol.

Silvestrovský recept na zázvorové sušenky s vanilkovým cukrem byl již dříve zveřejněn.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten