HomeŽivotní stylUtečou v panice a bez jakéhokoli ošetření: Jak vyplašit májovky z pozemku...

Utečou v panice a bez jakéhokoli ošetření: Jak vyplašit májovky z pozemku na dače

Chcete-li se zbavit májového brouka na dacha pozemku, můžete použít různé insekticidy.Existuje však způsob, který vám umožní obejít se bez postřiků a jedů.

Tento hmyz má také přirozené nepřátele.Živí se jimi například ještěrky, ježci, krtci, jezevci a další.Mimochodem, ježci a krtci mohou být užiteční i pro další věci v zeleninové zahradě, takže je můžete na pozemek nalákat.

Májoví brouci se také bojí pachů některých rostlin – měsíčku, lupiny, černého bezu, křížatých plodin.Lze je vysadit na různých místech dachy, aby ‚chránily‘ pozemek před škůdcem.

A konečně, brouci nesnášejí půdu bohatou na dusík, ve které se vyvíjejí jejich larvy.Hmyz unikne, pokud podél cest a mezi záhony vysadíte jetel – tato rostlina hromadí dusík v kořenech, píše ‚AiF‘.

Připomeňme, že dříve bylo obyvatelům dacha řečeno, v jakých případech se nemůžete zbavit krtků.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Bohužel se mi zdá, že mnozí lidé nejsou ochotní investovat čas a trpělivost do přírodních metod řešení problémů se škůdci na zahradě. Mám pocit, že čím více insekticidů a chemie používají, tím více škodí celému ekosystému. Měli bychom více naslouchat radám o využití přirozených nepřátel škůdců a rostlin, které je odrazují, namísto okamžitého sáhnutí po chemických prostředcích.

  2. Myslím si, že je skvělé, že existují přírodní způsoby, jak se zbavit škůdců na dacha pozemku. Májové brouci jsou opravdu nepříjemní, ale raději než chemikálie bych zvolila možnosti s přirozenými nepřáteli a vhodnými rostlinami. Snad to pomůže i ostatním majitelům dach.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten