HomeZajímavéUž žádné zamlžování brýlí: 5 osvědčených způsobů, jak použít šampon a mýdlo

Už žádné zamlžování brýlí: 5 osvědčených způsobů, jak použít šampon a mýdlo

Zamlžování brýlí – pro mnohé známý problém.Přechod ze studené místnosti do teplé, nadechnutí po běhu nebo prostě jen vysoká vlhkost vzduchu – všechny tyto situace mohou vést ke kondenzaci vlhkosti na čočkách, která ztěžuje vidění.

Nenechte se však odradit – existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak se tohoto nepříjemného problému zbavit.V tomto článku se podíváme na 5 šikovných lifehacků, které pomohou vašim brýlím zůstat čisté a průzračné i v těch nejnepříznivějších podmínkách.

Nejprve si připravte roztok šamponu a vody v poměru 1:1.Namočte do roztoku měkký hadřík a otřete čočky.Poté otřete do sucha a nechte brýle uschnout.Zvolte šampon, který je co nejneutrálnější.

Za druhé, použijte obyčejné mýdlo.Napěňte ho v dlaních, jemně namydlete čočky a zbytky opláchněte tekoucí vodou.Poté odstraňte kapky vody a ošetřete brýle utěrkou z mikrovlákna.

Zatřetí naneste na čočky brýlí malé množství krému na holení.Glycerin v ní obsažený vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání kondenzaci vlhkosti.Po nanesení opláchněte zbytky krému vodou a nechte brýle zcela vyschnout.

Za čtvrté použijte syrové brambory.Nakrájejte ho na tenké plátky a jemně jím otřete čočky.Škrob v bramboře vytvoří film, který zabrání zamlžování.

Za páté, pokud dáváte přednost hotovým řešením, kupte si specializované spreje nebo ubrousky brýle proti zamlžování.Jsou k dostání za rozumnou cenu na různých tržištích.

Dodržováním těchto jednoduchých rad se můžete snadno zbavit zamlžování čoček a užívat si pohodlné vidění v každé situaci.Vyzkoušejte různé možnosti a vyberte si tu, která vám bude vyhovovat.Koneckonců, čisté a průhledné brýle – klíčem k vaší bezpečnosti a jistotě v každodenním životě.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Existuje nějaký specifický šampon doporučovaný pro čištění čoček? Nebo je vhodné použít libovolný nejslabší šampon, který máme doma?

  2. Tento článek má uvedené osvědčené způsoby, jak zabránit zamlžování brýlí jak při běžných situacích, tak i v nepříznivých podmínkách. Máte nějaké tipy na další způsoby, jak udržet brýle čisté a průzračné?

  3. Skvělý článek! Myslím, že jednoduchá domácí řešení jsou vždycky lepší než chemické přípravky z obchodu. Určitě vyzkouším tipy s šamponem a mýdlem, díky!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten