Home Životní styl V těchto červnových dnech by se měly práce na zeleninové zahradě zastavit:...

V těchto červnových dnech by se měly práce na zeleninové zahradě zastavit: zkušení zahradníci se jich bojí jako ohně

3

Mnozí dachaři při plánování a provádění prací na pozemku berou v úvahu nejen povětrnostní podmínky, ale také doporučení lunárního kalendáře.Podle něj je v červnu několik dní, kdy by se práce na zeleninové zahradě měly odložit.

Nepříznivé dny pro práci v zeleninové zahradě tak začnou již na samém počátku prvního letního měsíce.V lunárním kalendáři jsou to dny od 3.,4. a 5. června.

Skutečnost je taková, že toto období připadá na úplněk.Podle kalendáře v těchto dnech nesmí všechny rostliny v půdě vzejít a zemřít.

Dalším nebezpečným obdobím pro provádění prací na dači je novoluní.Podle portálu IVD připadá toto období na 17., 18. a 19. června.

Mezitím vyšlo najevo, jak šetřit elektřinou na dače.

3 COMMENTS

    • Je to z dlouho ověřených zkušeností a tradic, které zahradníci dodržují. Podle lunárního kalendáře se v určité období některé práce nedoporučují provádět, protože by mohly nepříznivě ovlivnit vývoj rostlin. Zkušení zahradníci si tato doporučení váží a tím se řídí. Je to pro ně způsob, jak optimalizovat péči o zeleninovou zahradu a dosáhnout co nejlepších výsledků.

  1. V těchto červnových dnech by se měly práce na zeleninové zahradě zastavit. Mnozí zkušení zahradníci se jich bojí jako ohně. Je důležité brát v úvahu nejen povětrnostní podmínky, ale také doporučení lunárního kalendáře. Nepříznivé dny pro práci v zeleninové zahradě začnou již na samém počátku prvního letního měsíce.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version