HomeŽivotní stylVenku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je...

Venku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je teplo: už žádný průvan z okna – 1 geniální způsob

Taťána Lisina, školitelka barvířů mezinárodní úrovně, exkluzivně pro portál ‚A teď pozor!‘ prozradila, jak byste si nikdy neměli barvit šedivé vlasy.Odbornice vyzvala, abyste se vzdali masově prodávaných barev.Kvůli alkáliím a velkému podílu oxidantů ve složení takových barev se vlasy silně vysušují, což jim na kráse nepřidá.Existují i další nevýhody.

‚Po dvou týdnech vlasy dorůstají a barevný kontrast je obzvláště patrný.Ženy zpravidla nechodí do salonu každých čtrnáct dní, ale krásné (a tedy sebevědomé) chtějí být vždy.A tak začínají ty nekonečné sponky, které mění rozdělení vlasů,‘ řekla Lisina.

Barvířka doporučila využívat kosmetické salony s profesionálními barvami, které lépe drží barvu a nejsou pro vlasy škodlivé.Odborník také vysvětlil, které barvy by si nikdy neměly vybírat ženy s šedivými vlasy.

‚Když už mluvíme o tmavých odstínech, je lepší je úplně vyloučit: dodávají stáří.Také šedivé vlasy by se v žádném případě neměly barvit na fialovo.Nepůsobí to esteticky a působí to vulgárně.Přípustné je dělat světlé blond, třeba s růžovou nebo se světle šedou.Neměli byste však přecházet do šedé barvy, abyste opticky nestárli,‘ říká Lisina.

Již dříve koloristka prozradila, jaké odstíny barev na vlasy jsou pro šediny ideální.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Je opravdu nezbytné používat profesionální barvy v kadeřnictvích? Může být obyčejná barva z drogerie tak škodlivá, jak se tvrdí? Co si o tom myslíte?

    • Profesionální barvy používané v kadeřnictvích jsou skutečně mnohem šetrnější k vlasům než ty běžně dostupné v drogeriích. Obsahují vyvážené složení, které minimalizuje poškození vlasů a zároveň zajistí dlouhotrvající a kvalitní barvu. Obyčejné barvy z drogerie často obsahují agresivní chemikálie, jako jsou alkálie a oxidanty, které mohou vlasy vysušovat a poškozovat. Je tedy lepší investovat do profesionálních produktů, abyste měli zdravé a krásné vlasy. Myslím si, že péče o vlasy by měla být stejně důležitá jako péče o pleť či tělo.

  2. V tomto článku rozhodně souhlasím s názorem Taťány Lisiny. Je důležité dbát na správnou péči o vlasy, zejména pokud máte šediny. Profesionální barvy a péče v kosmetických salonech jsou klíčové pro zachování zdraví vlasů a krásného vzhledu. Děkuji za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten