HomeŽivotní stylVrcholky a kořeny: jaké selské triky vám napoví, že je čas sklízet...

Vrcholky a kořeny: jaké selské triky vám napoví, že je čas sklízet červenou řepu

Mnoho lidí si klade otázku, jak pochopit, zda je čas sklízet červenou řepu na zeleninové zahrádce, nebo ještě chvíli počkat.Hlavní je nenechávat ji v zemi příliš dlouho, jinak mohou staré kořenové plodiny ztratit chuť, vysušit se, ztvrdnout a ‚udat‘ zemi.A mladá nezralá řepa ztratí hodně chuti a bude se špatně skladovat.

Portál ‚Belnovosti‘ nazval vesnické triky, podle kterých můžete přesně určit důležitý okamžik sklizně.

Především věnujte pozornost haluzi.Pokud spodní část listů zežloutne a samotný haulm se rozprostře na půdě – před sklizní řepy je týden.

Dalším jistým znamením, že se blíží sklizeň, je velký vrchol.Je již napůl vyrostlý ze země a objevují se na něm charakteristické ‚výrůstky‘.

Dříve nazývaný vrchní zálivka pro kvetoucí bujné muškáty.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Myslím si, že je důležité věnovat pozornost haluzi a velkému vrcholu, abyste věděli, kdy je správný čas sklízet červenou řepu. Nedoporučuji ji nechat v zemi příliš dlouho, jinak by mohla ztratit chuť a být obtížná k uskladnění.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten