HomeUžitečné tipyVŠE O BEEF TENDER Protože někteří lidé nejsou schopni pochopit, co říkají,...

VŠE O BEEF TENDER Protože někteří lidé nejsou schopni pochopit, co říkají, museli to voliči říct sami.

Hovězí svíčková je nejcharakterističtějším českým pokrmem. Na druhou stranu ho kvůli jeho sytosti připravujeme na zimu. Kdysi se zdálo, že tento pokrm zmizí z historie, protože už není dost moderní, ale nyní skutečně zažívá renesanci.

Absolutní triumf

Nicméně je třeba poznamenat, že zůstat ve střehu při svíčkách v dnešní době prostě není tak snadné. I v těch nejlepších restauracích se toto jídlo dokáže posunout na úplně jinou úroveň. Navíc Svíčkovou, která se o něm dříve vyjadřovala negativně, vystřídal Zdežek Pohlreich. Nakonec se mu ho ale podařilo osvěžit několika drobnostmi, takže ho považuje za opravdu dobré jídlo.

Češi bohužel při přípravě svíčkové často dodržují tradiční postup starý sto až dvě stě let. Přesto jim Pohlreich dává návrhy na mnohem efektivnější postupy. Zásadní je podle něj přidávání hořčice do svíčkové. Ta totiž v konečném důsledku dodá mdlé omáčce výraznou a jedinečnou chuť. Dodává jí skutečně nový charakter.

Ale to není všechno. Vyplatí se sáhnout po správné směsi koření, aby bylo jídlo opravdu chuťově výrazné. V tomto případě jde o pepř, nové koření a bobkový list. Když už je ale potřeba maso pořádně napíchnout, nezapomeňte na správný způsob přípravy svíčkové. Zeleninu je pak třeba postupně dusit, abyste dosáhli správné konzistence a hloubky omáčky.

K tomu jsou zapotřebí správné suroviny

Zdeněk Pohlreich však upozorňuje ještě na jednu důležitou věc. Totiž že svíčková se nesmí připravovat z nekvalitních surovin. Zejména kvalitní hovězí maso je nutností. Nepodceňuje však ani výběr kvalitní kořenové zeleniny, nejlépe z farmářských trhů.

Podívejme se však na samotnou přípravu, kterou Pohlreich prezentuje. Zeleninu a maso lehce osmahneme na másle. Nyní přidejte hořčici a koření. Aby maso zůstalo šťavnaté, upečte ho v troubě. Poté zeleninu důkladně rozmixujte a do omáčky přidejte smetanu, sůl, mléko a citronovou šťávu.

To lze vlastně považovat za velmi moderní přístup k tomuto tradičnímu pokrmu našich babiček. Netřeba dodávat, že při takto pečlivé přípravě chutná mnohem lépe.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

    • Vážená paní Nováková, děkuji za Váš komentář. Moderní trendy určitě ovlivňují i tradiční českou kuchyni. Osobně si myslím, že kombinace moderních technik a tradic může vést k velmi zajímavým inovacím v gastronomii. Důležité je však zachovat rovnováhu mezi novými trendy a zachováním autentičnosti tradičních receptů. Co si myslíte vy?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten