HomeŽivotní stylVysaďte tuto nenapodobitelnou trvalku na podzim: je nenáročná a zakoření, jakmile roztaje...

Vysaďte tuto nenapodobitelnou trvalku na podzim: je nenáročná a zakoření, jakmile roztaje sníh

Vysaďte tuto nenáročnou trvalku na podzim.Krokusy vypadají bezkonkurenčně.Pokud je zasadíte mezi zářím a začátkem listopadu, vykvetou na jaře hned po roztání sněhu.

Důležité je vysazovat dva až čtyři týdny před mrazem.Vhodné je slunné stanoviště chráněné před větry.Před výsadbou cibuloviny dezinfikujte proti houbovým chorobám.Vhodný je roztok 0,5 g manganu na 2,5 litru vody.Cibule by měly v roztoku ležet půl hodiny.

Vykopejte jámy v hloubce, která je třikrát větší než výška cibule.Je lepší jich dát několik najednou, aby květy bujně rostly.Vzdálenost mezi cibulkami by měla být asi 3 cm.Poté stačí rostlinu zahrabat a zalít, pokud je půda suchá.Krokusy až do jara nevyžadují žádnou zvláštní péči, uvádí Lifehacker.

Již dříve byla zahrádkářům doporučena další trvalka, kterou se vyplatí vysadit na podzim.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Vysaďte tuto nenáročnou trvalku na podzim – krokusy vypadají bezkonkurenčně! Je důležité vysadit je dva až čtyři týdny před mrazem, aby květy bujně rostly na jaře. Doporučuji dezinfikovat cibuloviny a zalít je, pokud je půda suchá. Krokusy nevyžadují žádnou zvláštní péči a skvěle ozdobí zahradu.

  2. Vysaďte tuto nenáročnou trvalku na podzim, je nenáročná a zakoření, jakmile roztaje sníh. Krokusy vypadají bezkonkurenčně! Pokud je zasadíte mezi zářím a začátkem listopadu, vykvetou na jaře hned po roztání sněhu. Důležité je vysazovat dva až čtyři týdny před mrazem. Vhodné je slunné stanoviště chráněné před větry. Před výsadbou cibuloviny dezinfikujte proti houbovým chorobám. Vhodný je roztok 0,5 g manganu na 2,5 litru vody. Cibule by měly v roztoku ležet půl hodiny. Vykopejte jámy v hloubce, která je třikrát větší než výška cibule. Je lepší jich dát několik najednou, aby květy bujně rostly. Vzdálenost mezi cibulkami by měla být asi 3 cm. Poté stačí rostlinu zahrabat a zalít, pokud je půda suchá. Krokusy až do jara nevyžadují žádnou zvláštní péči, uvádí Lifehacker. Již dříve byla zahrádkářům doporučena další trvalka, kterou se vyplatí vysadit na podzim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten