HomeŽivotní stylWhisky, rum, šampaňské, likér: za jak dlouho odezní kocovina - seznam s...

Whisky, rum, šampaňské, likér: za jak dlouho odezní kocovina – seznam s objemem a časem

Už jedna sklenička vypitého alkoholu o sobě může dát ráno vědět.To by měli vzít v úvahu ti, kteří nemají v úmyslu vypít pouze skleničku.Každý nápoj má svou vlastní dobu úplného zvětrávání a vylučování z těla.

Doba závisí nejen na síle alkoholu, ale také na hmotnosti, výšce a sytosti člověka.

Například pokud muž vážící 75 kg a vysoký 170 cm vypije na lačný žaludek panáka whisky, rumu nebo brandy o síle 40 %, alkohol z něj odejde nejméně za 4 hodiny, zatímco u ženy za 4 hodiny a 30 minut.

Šampaňské (9 %) se bude vylučovat hodinu a půl – v případě muže bude ženský organismus potřebovat o něco více času.

Již po 4 hodinách rozhodně nebude cítit 100 ml likéru (35 %), po téměř stejné době se z těla vyloučí gin (38 %), varuje alkoholový kalkulátor alcofan.Počítá pomocí vzorce pro stanovení koncentrace etanolu v krvi, který použil švédský chemik Erik Widmark.

Whisky, rum, šampaňské, likér: jak dlouho trvá, než alkohol zmizí – seznam s objemem a časem.

Foto: Snímek obrazovky z portálu Alcofan.

Již dříve vyšlo najevo, za jak dlouho by měl zápach zmizet po vypití vodky, piva, koňaku a vína.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Je důležité si uvědomit, že rychlost, s jakou alkohol opouští naše tělo, se může výrazně lišit podle pohlaví a dalších faktorů. Proto je důležité pečlivě zvážit své pití, abychom se vyhnuli nechtěným následkům. Informace o době vylučování alkoholu jsou cenné a mohou nám pomoci plánovat vlastní konzumaci zodpovědněji.

  2. Je důležité brát v úvahu, jak dlouho trvá, než se alkohol v těle kompletně zpracuje a vyloučí. Každý by měl vědět, že i malé množství alkoholu může zanechat ráno nepříjemné stopy. Doporučuji zvážit, kolik a co vypijete, abyste se vyhnuli nepříjemným důsledkům.

  3. Už jedna sklenička vypitý alkohol mi osobně ráno dává dost zabrat. Myslím si, že je důležité brát v potaz, že každý nápoj má svůj čas vyloučení z těla. Je skvělé, že existují kalkulátory, které nám pomohou odhadnout, jak dlouho potrvá, než se alkohol úplně z těla vytratí.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten