Home Životní styl Z nože se stane břitva – tak rychlé a snadné to je

Z nože se stane břitva – tak rychlé a snadné to je

3

Věčný problém hostesek – tupé nože.Při jejich broušení existují nuance, o kterých ne každý ví.Pokud zvolíte špatný úhel, můžete ostří ještě více otupit.Problém má jednoduché řešení – stačí na nůž nasadit trubičku.

Stačí průměr 1-1,5 centimetru.Může to být například trubka o průměru 16 mm pro podlahové vytápění.V ní je třeba udělat řez po celé délce a pak do takového zařízení vložit nepracovní plochu nože.

S takovým nekomplikovaným kuchyňským příslušenstvím si ho může nabrousit každý.Tajemství spočívá v tom, že řezná plocha svírá pravý úhel, který se při pohybu po kameni nemění.

Z nože se stane břitva – tak snadné a rychlé to je.

Foto: Snímek obrazovky kanálu Alexandra Polulyakha na YouTube.

Již dříve vyšlo najevo, jak snadné je obnovit vyhořelou lampu pomocí fólie.

3 COMMENTS

  1. Z nože se stane břitva – tak rychlé a snadné to je! Souhlasím s článkem, že broušení nožů může být složitější, než se na první pohled zdá. Doporučení s trubičkou je skvělý tip pro každého, kdo se chce postarat o ostrost svého nádobí. Důležité je pamatovat na správný úhel, aby nedošlo k dalšímu otupení nože. Určitě vyzkouším!

  2. Z nože se stane břitva – tak rychlé a snadné to je! Skvělý tip pro hostesky, které se potýkají s tupými noži. Stačí nasadit trubičku o průměru 1-1,5 centimetru a následně udělat řez po celé délce, do kterého vložit nůž. S takovým jednoduchým kuchyňským trikem ho může nabrousit každý. Výsledek je ohromující, ostří jako břitva! Fotografie zachycující tento krok po kroku návod najdete na YouTube kanálu Alexandra Polulyakha.

  3. Z nože se stane břitva – tak snadné a rychlé to je! Myslím si, že je důležité dodržovat správný úhel broušení, aby se nůž nepoškodil. Tato metoda s trubičkou se mi zdá velmi efektivní a snadno proveditelná i pro méně zkušené. Díky za inspirativní článek!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version