HomeZajímavéZbytek tohoto jídla vhoďte do krtčí díry. Na zahradě se už nikdy...

Zbytek tohoto jídla vhoďte do krtčí díry. Na zahradě se už nikdy neobjeví.

Pokud krtci kazí vzhled vaší zahrady, udělejte jednu věc, abyste tohoto škůdce ze svého pozemku vyhnali. Často stačí použít několik domácích triků, které krtky výborně odpuzují. Co můžete udělat pro to, aby za sebou nezanechával stopy?

Pokud si všimnete, že se na vašem pozemku začínají objevovat krtince připravené pro krtky, okamžitě jednejte. Přestože nejsou typickými škůdci, vytvářejí podzemní chodby, které mohou poškodit kořenový systém vašich rostlin, a tedy i úrodu. Krtci také nevypadají esteticky dobře v rovném, dobře udržovaném trávníku, což je často jeden z hlavních důvodů, proč krtky od svého pozemku odradit. V takových případech je dobré obrátit se na domácí prostředky, které mohou rychle pomoci škůdce potlačit.

Co krtka z vaší zahrady rychle vyžene? Sáhněte do lednice pro přípravek
Existuje mnoho způsobů, jak se krtků zbavit, ale ne všechny jsou stejně účinné. Pokud chcete přírodní řešení, které krtky z vaší zahrady jen odpudí, je tu produkt z lednice, který už možná máte po ruce. Mluvím samozřejmě o podmáslí. Stačí ho smíchat se syrovátkou v poměru 1:3 s vodou. Stejně tak můžete použít kefír nebo zbytky těchto dvou produktů, které možná máte schované na poličkách v lednici. Hotový roztok nalijte do každého krtka a jakmile krtek ucítí pach podmáslí, bude si hledat jiné místo k životu a v panice odejde.

Zvedněte ho a umístěte do krtčího otvoru. Po škůdci nezůstane ani stopa
Krtci mají vynikající, ale velmi citlivý čich. Proto je od vašeho majetku může účinně odradit řada pachových látek. Často se jedná o pachy pro člověka příjemné a krtci se jim vyhnou, pokud mohou. Sáhněte proto po levanduli, bazalce, tymiánu nebo rozmarýnu a do každé krtčí nory umístěte svazek těchto rostlin. Podobně fungují i zbytky potravin z lednice, například zbytky česneku, cibule nebo ryb. Pokud do krtčí nory jednoduše umístíte silně vonící produkty, krtek rychle zjistí, že není vítán, a dlouho se tam nezdrží.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Zbytek tohoto jídla vhoďte do krtčí díry. Na zahradě se už nikdy neobjeví. Pokud krtci kazí vzhled vaší zahrady, udělejte jednu věc, abyste tohoto škůdce ze svého pozemku vyhnala. Často stačí použít několik domácích triků, které krtky výborně odpuzují. Co můžete udělat pro to, aby za sebou nezanechával stopy?

  2. Krtka je třeba rychle vyhnat, než zničí zahradu. Já osobně preferuji přírodní prostředky jako podmáslí, které krtka účinně odpudí. Stačí smíchat s vodou, nalít do krtčí díry a škůdce bude pryč!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten