HomeŽivotní stylRozsypte tento jednoduchý prostředek po celé zeleninové zahradě: všichni škůdci budou u...

Rozsypte tento jednoduchý prostředek po celé zeleninové zahradě: všichni škůdci budou u sousedů

K boji proti škůdcům v zeleninové zahradě můžete použít nejen drahé chemické prostředky, ale i obyčejný hořčičný prášek.Dachnikovi bylo řečeno, jak přesně by to mělo být. použít.

Hořčice má štiplavý zápach, který slimáci a plži nesnášejí.Postačí, když prášek rozptýlíte přímo na bobulovité keře nebo byliny.Hořčice rostlinám nijak neublíží a škůdci se k plodinám ani nepřiblíží.

Hořčici lze použít v boji proti brouku bramborníku coloradskému, i když bude nutné namíchat jednoduchý roztok.Je třeba přidat 200 g prášku do kbelíku s horkou vodou a pak ho nechat tři hodiny působit.Poté bude třeba směs přecedit a přidat také pět lžic stolního octa a 50 gramů mýdla.Zbývá pouze jednou týdně postříkat plodiny tímto roztokem.

Hořčice může také od pozemku odradit můry zelné.Roztok je nutné připravit opět přidáním sklenice prášku do kbelíku s vodou.Směs doplňte stejným množstvím drceného tabáku, poté nádobu zakryjte a nechte ji několik dní stát.Po uplynutí této doby je třeba roztok přecedit.

Zalévat jím záhony se doporučuje ne častěji než jednou za čtrnáct dní, zdůrazňuje portál ‚Tochka‘.

Dřívější majitelé dači nazvali jednoduchý prostředek, který zachrání před plevelem.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten