HomeUžitečné tipyMnoho hospodyněk stále používá nesprávný způsob čištění: Mějte na paměti těchto 10...

Mnoho hospodyněk stále používá nesprávný způsob čištění: Mějte na paměti těchto 10 zlatých zásad

Udržovat domácnost čistou a uklizenou není snadný úkol. Pokud však znáte několik osvědčených triků, můžete to ještě zvládnout. Někdy lze i ty nejodolnější skvrny a pachy odstranit jednoduchými a levnými prostředky bez použití drahé domácí chemie.

Profesionální úklidové firmy nabízejí tipy, jak uklízet bezpečně, rychle a účinně pro vaše zdraví. Každý z nás může tato doporučení využít, aby měl doma čisto bez větší námahy.

Deset zlatých pravidel pro udržení čistoty ve vaší domácnosti:

Nejprve dodržujte pravidlo zvané „shora dolů“: Začněte u stropu, vyčistěte stěny a k podlaze se dostaňte jako poslední. Tímto způsobem zabráníte hromadění nečistot a prachu na čistých plochách.

Za druhé, čistěte těžko přístupné rohy, spáry dlaždic a malé plochy zubním kartáčkem. Tento úkol vyžaduje tuhé štětiny.

Za třetí, výborným pomocníkem vám bude bílý ocet. Je alternativou k drsným chemikáliím, které jsou škodlivé pro životní prostředí, a pomáhá odstraňovat vodní kámen a skvrny.

Začtvrté, místo syntetických osvěžovačů vzduchu používejte přírodní osvěžovače, jako je levandule, smrkové větvičky nebo citrony. Vnesou do vašeho domova příjemnou přírodní vůni.

Za páté, vyčistěte mikrovlnnou troubu a troubu pomocí jedlé sody. Nezapomeňte ji nanést na znečištěná místa, smíchejte ji s vodou a nechte chvíli působit.

Za šesté, mikrovlákno by mělo být vaším nejlepším kamarádem při úklidu. Tyto utěrky, které odstraňují prach bez chemikálií, jsou skvělé, protože nezanechávají šmouhy.

Za sedmé, dbejte na správnou organizaci úklidu: rozdělte jej na menší části a postupujte podle nich v určitém pořadí. Úklid se tak stane efektivnějším a ušetříte čas.

Za osmé, k čištění žaluzií používejte staré ponožky: Každé vlákno jemně otřete rukou.

Za deváté, čistěte menší množství. Pravidelnost v budoucnu sníží množství práce a zajistí čisté prostředí.

Za desáté: Nepříjemný zápach z bot nechte přes noc zmrznout. Bakterie, které zápach způsobují, budou chladem ghettoizovány.

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení můžete udržovat svůj domov v bezvadné čistotě bez zbytečné námahy a nákladů. Pokud si osvojíte několik chytrých triků, úklid už pro vás nebude náročným procesem. Užívejte si pohodlí a svěžesti ve vlastních zdech pomocí osvědčených tajemství profesionálů!

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

    • Já osobně preferuji přírodní osvěžovače, jako je levandule nebo citron, protože mi připadají zdravější pro domov i pro životní prostředí. Syntetické osvěžovače mohou obsahovat chemikálie, které nechci vdechovat. Jaké máte vy zkušenosti s přírodními osvěžovači?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten